Kaupallinen yhteistyö: Familon
Hyvää huomenta mökiltä!
Sovimme Familonin kanssa, että kirjoitan rehellisesti ensimmäisestä mökillä nukutusta yöstä uudessa sängyssämme. Illalla saunan jälkeen raukean onnellisena nukahtaessani pehmeään petiin ja puhtaisiin petivaatteisiin ajattelin, että annan postauksen otsikoksi ”Vuoden paras aamu”. Niin paljon tätä oli odotettu! Mutta kaikki ei mene aina kuin elokuvissa ja koska lupasin tapojeni mukaan olla rehellinen, niin olen.
Nukkumaanmeno venyi myöhään lapsillakin. Mökille päästyämme oli aika paljon hommaa jääkaapin asennuksesta sohvan kantamiseen ja siivoamiseen. Vaikka fiilistelimme, että mökki on aikalailla valmis, on vielä monenlaista puuhaa ja perusrutiinien etsintää.
Ensimmäiseen mökkiyön valmisteluihin kuuluivat oleellisesti nukkumisjärjestelyt. Me olimme tilanneet Familonilta parisängyn, sillä päätimme, että mökille ei tuoda mitään sellaista vanhaa, jota ei käytettäisi enää kaupungissakaan. Mökin päätarkoitus on vapaa-aika ja rentoutuminen, joten oli selkeää, että panostamme sänkyihin.
Pohdimme erilaisia sänkyjä ja päädyimme Familonin Ergo-älysänkyihin. Valintaan vaikuttivat tukevuus, napakkuus ja mukavuus. Meillä on mieheni kanssa pituus- ja painoeroa ja sängyn pitää tietenkin toimia molemmilla. Vartaloa hyvin tukevan ja myötäilevän Ergo-sängyn rakenteessa yhdistyvät pinnassa oleva kehon lämpöön reagoiva muotoutuva älypehmuste (7cm), jonka alla on kantava ja vartaloa hyvin tukeva erikoispehmuste (10cm). Älypehmuste antaa yksilöllisen tuen ja painottomuuden tunteen, sekä vähentää pintapaineesta aiheutuvaa puutumisen tunnetta ja kääntyilyä. Erikoispehmustekerrosten alla on hengittävä sälepohjainen puurunko, johon on helppo kiinnittää sängynjalat.
Mökin makuuhuone on pieni, joten sinne ei paljon muita kalusteita sängyn lisäksi ole tulossa. Meillä on kaksi 80 cm sänkyä yhteen kiinnitettynä ja niitä yhdistää muhkea Familon Ergo-sijauspatja. Se on käännettävä ja siinä on kaksikerrosrakenne: toisella puolella on lämmön ja painon mukaan muotoutuva hyvin tukeva älypehmuste ja toisella puolella on muotoiltu eli profiloitu, pehmeämmältä tuntuva erikoispehmuste. Tämä oli meidän valintamme myös siksi, että se sopii tukee hyvin eripainoisia ja -muotoisia vartaloita ja lupaa ennaltaehkäistä rasitusta ja kiputiloja. Olemme nimittäin molemmat vähän puuduksista tästä raksan loppusuorasta.
Värinä on klassinen tumma harmaa, joka sopii hyvin meidän mökin sävymaailmaan. Sängynpääty luo kokonaisuudesta viimeistellymmän. Se on myös helppo asentaa, sillä pääty seisoo omilla metallijaloillaan seinän ja sängyn välissä, eikä sitä kiinnitetä runkoon. Meillä nyt on vielä täällä näitä asennushommia vaiheessa, mutta pian saadaan jalat kiinni.
Kokonaisuuden viimeistelee todella kaunis tamminen sängynjalka, jossa on tyylikäs metallinen yksityiskohta. Näissä on kaksi vaihtoehtoa, joista valitsimme korkeamman, jotta imurointi sängyn alta helpottuu.
Mökille ei tuoda mitään sellaista vanhaa, jota ei käytettäisi enää kaupungissakaan. Mökin päätarkoitus on vapaa-aika ja rentoutuminen, joten oli selkeää, että panostamme sänkyihin.
Sänkyihin petasin kesäisen ihanaa pellavaa, suosikkimateriaaliani, joka toimii mainiosti rennon ryppyisenä. Princess-tuplapussilakanassa nukuimme viime kesänä makoisasti myös saunamökillä, joten valinta oli helppo. Valkoinen raikastaa ja sopii erityisen kauniisti hirsiseinien pariksi.
Makuuhuoneen valaisimet on saatu suomalaiselta Quu Designilta ja niiden ja sängyn sävymaailmat ovat sovitettu yhteen. Saarni-roosa-valkoinen -valaisin sai herkän kaverin pellavaisesta puuterinpinkistä Familonin Princess-sisustustyynystä.
Tyynyissä luotimme myös älykkäisiin ratkaisuihin: Familon Ergo-niskatyynyihin, joista miehelläni on koko L ja minulla M. Ergo-niskatyyny lupaa täydellisen ergonomian ja rentoutumisen kaikille vartalotyypeille eri uniasennoissa. Ergonominen älypehmustetyyny muotoutuu yksilöllisesti pehmeän pinnan sekä profiloidun ja muotoutuvan älypehmusteen ansiosta.
Ja me nukuimme niin hyvin! Illalla kun lapset olivat nukahtaneet, kuuntelimme mökin hiljaisuutta. Hirsimökin sanotaan olevan erityisen hyvä sisäilmaltaan ja tuntui, että olisimme olleet osa luontoa rauhassa ja raikkaudessa. Sänky rentoutti väsyneitä vartaloita ja juttelimme pitkään, ennen kuin alkoi silmät väkisin painua kiinni…
Nukahdin syvään ja levolliseen uneen.
Aamulla kello 7, samaan aikaan kun lähes aina, kuuluu lastenhuoneesta kuopuksen ääni. Huudan, että nukutaan vielä hetki, koska menimme niin myöhään nukkumaan. (Miksi lapset eivät nuku aamulla pidempään, jos he valvovat illalla. En tajua.)
– Äiti, täällä on muurahaisia, kuuluu vastaus.
– Ei haittaa jos on muurahainen, mutisen unenpöpperössä.
– Mutta niitä on paljon!
Menen katsomaan. Lastenhuoneessa on tosiaan muuralaisten reitti, ovat keksineet tulla jostain maailman pienimmästä raosta sisään. Miksi juuri nyt, kun koko raksa-aikana täällä ei ole ollut ötökän otökkää! Mieleeni tulee otsikko, jonka olin tälle postaukselle mielessäni illalla antanut: ”Vuoden paras aamu”. Ei todellakaan ole, meidän mökki on vallattu, mutisen dramaattisena mielessäni.
Eihän se auta. Onneksi keinot ja neuvot löytyvät pian ja nyt vaan tuhotaan muurahaisten reitti. Aamukahvin jälkeen jo hymyilytti, ei ole onneksi maailman isoimmasta asiasta kysymys, vaan tämä saadaan ratkaisua.
Mökkielämä ei ehkä alkanut niin ruusuisesti kun kuvittelin, mutta onneksi tämä on vasta ensimmäinen aamu, niitä saadaan nauttia vielä lukemattomia. Tänään laitetaan taas pikkuisen paikkoja kuntoon ja välillä pulahdetaan uimaan (rannnan uudistus muuten onnistui napakymppiin!). Meille on luvattu helteinen ja kaunis juhannusviikko.
Ensimmäisen yön uni osoitti, että sänky- ja petivaatevalinnat ovat onnistuneita. Unen laadusta ei kannata tinkiä mökilläkään. Familonilta vinkattiin, että Ergo älypehmustesängyt tulevat kesäaleen 24.-31.7. eli jos sängyn vaihtaminen on mielessä, kannattaa vielä malttaa hetki!
Sellainen oli meidän ensimmäinen aamu uudella mökillämme. Ei täydellinen, mutta elämänmakuinen.
Arvonta
Haluan ilahduttaa teitä arpomalla yhden vapaavalintaisen pussilakanasetin Familonin valikoimasta. Kerro siis kommenttiboksissa, mitkä petivaatteet valitset ja olet mukana arvonnassa! Aikaa on 23.6. saakka. Muista jättää sähköpostiosoitteesi siihen varattuun kenttään (ei näy julkisesti), niin saan voittajaan yhteyden.
Sivuilla on myös esillä valikoima pyyhkeitä, lakanoita, tyynyjä ja peittoja 20% alennuksella normaalihinnoista ja ostaja saa kaupan päälle Familon-kesäpeiton (arvo 24,90€) ja yli 90 euron tilaukseen kuuluu ilmainen postitoimituksen (ei kotiinkuljetus) 23.6. asti. Mainio vinkki vaikka mökkituliaisiksi tai kesäkodin päivittämiseen!
373 Kommentit
Korsi Pellava olisi ihana 😍
Valkoista pellavaa 😍
Valkoinen Familon Ultra -pussilakanasetti percale olisi ehdoton suosikki! Percale on niin ylellisen tuntuista ja ihanan ”viileää” iholla.
Korsi pellava olisi ihana😊
Korsi pellava olisi niin ihana ❤
Onnea Kerttu uuteen mökkiin, näyttää hyvältä.
Tuplapussilakanasetti pellava olis niin mieleinen!
Korsi pellava 💛
Valkoinen pellava olisi mieleinen.
Puuteri pellava-setti.😍
Valkoinen pellavasetti parivuoteeseen 💕
Valkoinen pellava tuplana olis just hyvä 🌼
Puuteri pellavasetti olisi ihana saada 😍
Puuteri pellava olisi mieluinen!
Valkoista pellavaa tuplana🤩
Familon Ultra Percale-pussilakanasetti valkoisena 🥰 Lisää hyvin nukuttuja öitä teille ja onnea uudesta mökistä!
Puuteri värinen pellava
Tummanharmaa pellavapussilakanasetti parivuoteeseen olisi ihana 😍 Mukavia hetkiä kauniissa mökissä 😍
FAMILON PRINCESS -PUSSILAKANASETTI PELLAVA, vaalea beigen värinen olisi ihana 😊
Valkoiset pellavalakanat tuplapeittoon.
Valkoista pellavaa 🥰
Valkoista pellavaa 🥰
Valkoinen pellava.
Princess pellava, greigen sävyinen lakanasetti olisi minun makuuni. Voin kuvitella, millaista olisi nukkua kaiman kuvailemassa älysängyssä niiden lakanoiden alla!
Katve lakanat olisi aivan ihanat. Vähän hempeät.
Tuplapussilakanat pellavaa.
Pellavapussilakanat ja tuplaleveänä ❤️ mukavia mökkihetkiä, kiva lukea juttujasi, niistä saa kivoja ideoita 👌
Mun valinta ois tämä ihana 😍https://www.familon.fi/fi/tuote/familon-princess-pussilakanasetti-pellava-306/
Percale-puuvillaiset olisi varmaan valintani.
Pellava pussilakat olisi ihanat tai sitten Percale-lakanat, vaikeaa päättää ❣️🌸☀️
Puuterin väriset pellavat 😍😍
Pellavapussilakanat, valkoiset
Pellavalakanat ❤
Pellavaa olisi mukava saada kokeilla ❤️
Valkoiset pellavalakanat olisi hienot 😍
Pellavapussilakanat tuplaleveänä ❤️ ihanaa mökkeilyä teille ❤️
Ihana lukea teidän mökkihetkistä ❤ Pellavainen Korsi-pussilakanasetti olisi minun valintani 😊
Pellavalakanat ovat haaveissa. Niitä voisi kokeilla mökillä👌🏼
Ihania mökkihetkiä❤️
Pellavapussilakanat, tuplaleveydellä.🌟
Pellavalakanat.
Olisi ihana päästä kokeilemaan, kun en ole koskaan sellaisia omistanut 🙂
Princess-pellavapussilakanat tuplaleveänä olisivat just sopivat meidän makuuhuoneeseen.
Valkoinen pellavapussilakanasetti.
Ihanan näköistä teidän mökillä 😍
Pellavalakanat ovat vielä kokematta, joten Princess-pellavalakanat puuterin sävyisenä ilahduttaisi!
Jään mielenkiinnolla odottamaan mökin sisältä lisäkuvia 😊
Olen unelmoinut puuterinvärisestä Princess pellavapussilakanasetistä! 🙂
Se on muurahaisten kosto.. olette rakentaneet mökin heidän kulkuväylälleen.
Toivottavasti kuitenkin vaihtavat reitin uuteen 😉 ja joku aamu lapsetkin toivottavasti nukkuvat aamu seitsemää pidempään!
Familon princess-tuplapussilakana setti on unelma jonka haluaisin uuteen kotiin 🥰
Mies sanoikin aamulla, että ei auta kun siirtää mökkiä 😂
Puuterinsävyinen pellavapussilakanasetti 😍
Hei Kerttu!
Sama on valintani kuin sinullakin – valkeat pellavalakanat tuplaleveänä.
Oon tykästynyt pellavaan, tähän mennessä meillä on ollut vain yksittäislakanoita, kesällä tupla vois olla vielä kätevämpi…
Onnea ja menestystä uuteen kotiin sekä mökillä että kaupungissa, kuten myös talokauppoihin! Kiva on tätä sun blogia lukea, mukavaa jatkoa sekä blogille että teidän ihanalle perheelle!
Terkuin Heidi
Ultra Korsi pellava pussilakanasetti olisi ihana. Ihana mökki teillä! 😄
Pellavaiset! Ihanaa mökkikesää teille 💕
Pellavaiset valkoisena ja tuplaleveänä ❤️😴
Valintani olisi Familon princess pellavapussilakanasetti vaaleanpunaisena omalle prinsessalleni <3
Valinta olisi FAMILON PRINCESS -PUSSILAKANASETTI PELLAVA harmaa
Pellavaista voisi testata 😊
Jos pellavaista korsi-settiä saisi tuplaleveönä, niin sellainen olisi haaveissa. Tai sitten Princess pellava tummanharmaa tuplana. Ihana mökin olette rakentaneet 💛
Valintani olisi puuterin sävyinen pellava pussilakanasetti
Pellavalakanat kokeiluun, värinä harmaa.
Mukavaa mökkikesää! 😎
Pellavaa, koska en ole koskaan kokeillut sitä.
Korsi- pellavapussilakanasetti olis ihana 😍
Puuterin värinen pellavapussilakanasetti!
Pellavalakanat tuplaleveänä olisivat aivan i-h-a-n-a-t myös meidän mökille ❤️
Princess pellavalakanat tulisi meille ❤️
Valintana olisi greigen värinen familon princess pellavapussilakana normaalikoossa. Mieheni on kova pyörimään öisin, joten nauhat estävät tyynyä pakenemaan tyynyliinasta.
Korsi-lakanat valkopohjaisena.
Princess pellava pussilakanasetti
Pellavapussilakana tuplaleveänä. 😊
FAMILON ULTRA -PUSSILAKANASETTI PERCALE
Valkoinen pellava tuplapussilakanasetti!
Hei! Valitsisin Familon Ultra Korsi-pellavapussilakanasetin, greige/valkoinen. Onnea uudelle mökille ja rentoa kesää 🌻🦋🐞🍓
Pellapussilakanat puuterin värissä 😊
Siis pellava 😄
Familon Princess Pellavapussilakanasetti tuplaleveänä/tummanharmaana 😍 Ihana mökki teillä! 😍 Meillekin valmistui juuri uusi saunamökki😊👌
Korsi greigen värissä olisi minun valintani.
Pellavapussilakanat tuplaleveänä 😍
Pellava tuplapussilakanat olisi ihanat 😀
Ihanat viileät pellavalakanat valitsisin!
Pellavapussilakanat harmaana olisi minun valintani! 😍
Pellavapussilakanat olisivat ihanat 🙂
Korsi pellavapussilakana on kyllä kaunis.
Pellavapussilakanat harmaana 😍
Familon Princess pussilakanasetti pellavaa olisi ihana😍
Familon Princess tuplana olisi meidän valintamme. 🙂 Uskomattoman kaunis ja seesteinen mökki teillä!
Pellavalakanat 👌🏻 Esim. Korsi mustavalkoisena.
Pellavapussilakanat ois ehdottomasti valintani. 🙂
Princess pellavapussilakanat, jotka ajattelin kesäksi hankkia
Pellavainen tuplapussilakana, valkoisena olisi ihana💕
Pellavaiset Princess tuplapussilakana olisi niin tervetullut. Vaaleanpunaisena tai valkoisena.
Korsi pussilakanasetti olis minun valinta. Ihana olisi antaa esikoiselle mukaan kun ensi syksynä lähtee toisaalle opiskelemaan.
Ihanaa, että pääsitte valmiiseen mökkiin, nyt kun on hyvin kaunista kesää vielä edessä ja ihana ilma. Ötökät kuuluvat mökkielämään, mutta mielellään tietysti mökin ulkopuolella! Minulla ei ole ollut koskaan vielä pellavalakanoita, joten valkoinen pellavalakanasetti olisi valinta mikäli voitto osuisi kohdalle 🙂
Korsi pellavalakanat 🙂
Oma valinta olisi tuplapussilakanasetti pellavaisena ja puuterin värissä! Niin sievät! 😍
Ihana tuo teidän makuuhuone ❤ pellavainen korsi olisi minun mieleen 😊
Valitsisin ehdottomasti greiget pellavalakanat. Kaksi vuotta sitten hankin ensimmäiset pellavalakanat ja ne on vaan niin mukavat ja miellyttää myös esteettisesti 🤩
Valkoiset pellavaiset tuplaleveänä. Me elimme tasan vuosi sitten samaa vaihetta uuden Kontiomme kanssa. Muista ensimmäisen aamun, mutta myös sitä edeltävän illan väsymyksen määrän samoista mainitsemistasi syistä johtuen.
Ihanaa ja rentouttavaa mökkikesää! ☀️
Mustavalkoinen korsi pellava näyttää kauniilta!
T. Johanna
Pellavaiset, ehdottomasti.
Familon princess pellava pussilakana setti puuterin värisenä 😍🤩
Pellavaa, pellavaa…. ❤
Teillä on ihana mökki! Pellavapussilakana setti!
Pellavapussilakanat tuplana 😊 pellavaa ei ole ennen ollutkaan, en ole uskaltanut ostaa 😅 ois kyllä mukava testata!
Pellavaa haluaisin kokeilla🥰
Pellavapussilakanat ❤️
https://www.familon.fi/fi/tuote/familon-princess-pussilakanasetti-pellava-1245/
Musta-valkoinen Korsi-pellava on ehdoton ykkönen.
Pellavapussilakanat 🙂
Korsi pellavalakanat mustavalkoisena 😍
Princess-pellavapussilakanat olisi kivat 🙂
Kyllä minäkin valitsisin Princess-pellavalakanat! 😍
Ihanaa ollut seurata teidän mökkiprojektin etenemistä! Jos arpaonni osuu kohdalle, valitsisin Familon ultra tuplapussilakanasetin harmaana.
Pellavalakanoita en vielä omista, joten valitsisin pellavalakanat 😊
Harmaa pellavapussilakana sopisi mun harmaaseen sänkyyn 😍
Puuvillasetti Loimi olisi mukava :). Hyvä sänky on kyllä elämän a ja o, mikä säätelee koko päivän hyvinvoinnin.
Valkoiset pellavapussilakanat
Korsi pellavalakanat olisivat ihanat <3
Kaunis mökki! Niin valoisa ja kotoisa!
Pellava! Väri greige olisi ihana!
Pellavainen tuplapussilakanasetti olisi ihana! 💛Meillä ei ole vielä yksiäkään pellavapussilakanoita, mutta haaveissa on ollut pitkään.
Valintani olisi sama kuin sinunkin, eli pellavainen Princess-tuplapussilakanasetti mutta tummanharmaana. 🙂
Kiitos Kerttu kivasta blogista! Täältä Keski-Euroopan sykkeestä on ollut kiva seurata niin mökkiprojektianne kuin kotinne sisustamistakin.
Teidän mökki näyttää kyllä ihanan raikkaalle ja rauhalliselle, ihan varmasti pääset vielä nauttimaan monestakin parhaasta aamusta siellä!
Valkoisista pellavalakanoista olen haaveillut jo pidempään, joten sellaiset olisi kyllä tervetulleet omaan kotiin jos arpaonni suosii 🙂
Pellavalakanat. En ole vielä kokeilut niitä.
Mukavia päiviä uudella mökillä!
Mustavalkoinen Familon Ultra Korsi -pellavapussilakanasetti olisi kaunis mökillä vierassängyssä. Yhden hengen setti.
Pellavalakanat puuterin värisenä!
Ehdottomasti tämä olis ihana 🥰https://www.familon.fi/fi/tuote/familon-princess-pussilakanasetti-pellava-1887/
Ja onnea uudesta mökistä 😊
Pellava
Ehdottomasti Korsi-pellava!
valkoiset pellavalakanat.
Tuolapussilakanasetti mökille
Pellavaa tuplaleveänä ❤. Ihania hetkiä mökillä!
Puuterin tai harmaan värinen pellavapussilakanasetti 🙂
Jokin pellavainen tuplatäkkisetti ehdottomasti! Mukavaa kesää. 😊🌸
Meille sopisi Familon prinsessa tuplapussilakana setti pellava harmaana!
Valkoinen pellava olis ihana ja luulisin että kesällä myös viileä ja kuivuu pyykäyessä nopeasti. Ihan makuuhuone teillä👌🏼
Tummanharmaa Familon princess pellava tuplapussilakanasetti.
Familon princess pellavainen pussilakanasetti olisi ehdottomasti valintani 🙂
Pellavalakanat harmaana olisi ihanat meidän mökille.
Princess pellava lakanat, puuteri 🤩.
Harmaat pellavaiset, koska olisi se varmaan aika jo kokeilla lakanoihinkin pellavaa 🙂
Pellavaa olisi ihana päästä kokeilemaan! Myös keto-kuosi sykähdytti 💚
Olen haaveillut jo pitkään pellavapussilakanoista, joten valintani on familon princess— tuplapussilakana pellava (harmaana) 😊
Valkoiset tuplaleveät pellavapussilakanat olisivat lämpimästi tervetulleet makuuhuoneeseemme. 😍 P.S. uudet sivusi näyttävät todella hyvältä ja lukijan on täällä helppo seikkailla!
Princess-pellavalakanat ehdottomasti! 😍
Pellava, greige, olisi valintani
https://media.familon.fi/pub/Familon-verkkokauppa+vaakarajaukset/tekstiilit/familon-princess-pussilakanasetti-pellava-greige.jpg?c=ws_product_full
Pellavalakanoita olisi ihana kokeilla.
Pellavalakanat olisi minun valintani 🙂 Aurinkoa kesään!
Ehdoton suosikki olisi Mustavalkoinen Familon Ultra Korsi molemmille. ❤️
Pellavaa olisi kiva kokeilla, joten valintani olisi ”Familon Ultra -pussilakanasetti, Korsi pellava” (https://www.familon.fi/fi/tuote/familon-ultra-pussilakanasetti-korsi-pellava-1953/).
Ihanaa kesää!
Valkoinen pellava 😍
Ehdottomasti valkoiset pellavaiset, normaali leveät. Ihanalta näyttää mökki, nauttikaa ❤
Korsi pellavainen, greigen sävyssä, olisi mahtava kotiinvieminen Suomilomalta. Näkisi varmasti ihania Suomiunia koko pitkän talven ajan ennen jokavuotista kotimaan kuukautta.
Ihana mökki teillä❤️Tuplana valkoiset pellavalakanat
Pellavalakanat tuplaleveänä. Uudet pitäisi saada, koska entiset palvelleet niin monta vuotta ja nyt alkaa yttö näkyä 🙂
Pellava todettu hyväksi😴 valkoinen tai harmaa ovat lempivärit.
Familonin ultra percale-pussilakanasetit ovat olleet jo pitkään toivelistalla ❤️ Kaunis harmaa tai hotelliyö-mielleyhtymän tuova raikas valkoinen ovat suosikkini!
Korsi pellava olisi ihana. Ja ihana mökki teillä, mutta mitä muuta olisi voinut odottaakaan. 😍
Korsi pellava ( valkoinen) Ihana mökki teillä! Valitettavasti ei auta yhtään oman mökkikuumeen hillitsemiseen näiden postausten lukeminen… 😂
Mukavia mökkipäiviä teille!
Familon Princess -pellavalakanasetti (greige) olisi ihana!
Harmaat pellava lakanat 🤗
Familon ultra- pussilakanasetti korsi pellava 🙂
Valkoiset, joko pellavaiset tai perkaalia. Rentouttavia hetkiä mökillä!
Meillä mökillä on käytössä toisena vaihtoehtona myös tuplapeite, joten tummanharmaa tuplapellavasetti olisi ihanin vaihtoehto! <3
Pellavaiset beigenä paripeitolle 👌🏻
Tupla pellava 🧘♀️
Pellavapussilakana tuplaleveänä 👌
Valkoiset pellavalakanat parisänkyyn ❤️
Valkoinen pellava 😊
Pellavalakanat 😍
Olen ihan rakastunut pellavaan materiaalina, joten toinen pellavapussilakanasetti olisi valintani. Sais sitten niitä kaksia vaihdeltua eikä tarvitse pyykkipäivän välissä käyttää muita enää ollenkaan 😀
Jeesus pellava pussilakanat valkoisena tupla kokoisena 😀
Pellava harmaana 😍
Pellava olisi kiva saada testiin.
Pellavalakanat ois ihanat uuteen kotiin, puuterin värisinä! ☺
Parivuoteen Familon Princess -pellavapussilakana
Pellavalakanat beigen värisenä…
Pellavalakanat olisivat ihanat ja olleet pitkään haaveissa 😍
Familon percale viivasto 🙂
Harmaata pellavaa 🙂
Mahtavat hirsiseinät, niin kaunis pinta. Valintani olis pellavaa tai perkaalia vaaleana <3
Pellavalakanat ❤️
Pellavaa uuteen kotiin 💜
Pellavalakanat tuplaleveänä 💛
Pellavalakanat puuterin värisenä
Pellavaiset lakanat olisi mieleeni.
Greigeä pellavaa
Pellavalakanat tuplapussilakana ❤️
Princess pellavalakanat, olen haaveillut niistä jo liian kauan..💛
Minä ottaisin perkaalipuuvillaiset lakanat harmaana!
Pellavalakanat, kuten moni muukin.
Princess pellavalakanoista olen haaveillut. Väri voisi olla greige tai puuteri ❤
Valkoiset pellavapussilakanat tuplaleveänä
Noihin Korsi pellava (pellavan värinen) pussilakanoiden alle olisi kiva pujahtaa.
Valkoiset pellavalakanat olisivat aivan ihanat. Niistä olen jo pitkään haaveillut.
Valkoinen pellava olisi ihana 😍
Ultra percale
Valitsisin ensimmäiset pellavapusilakanat kun niitä niin kehutaan, tuskin turhaan!
Pellavalakanat kuten moni muukin!
Ehdottomasti valkoista pellavaa ❤️
Puuterinvärinen pellavainen princess-setti tytölleni synttärilahjaksi 😍
Ikimetsä percale-setti kuulosti hyvälle 😊🤗
Pellavapussilakanat tuplaleveänä houkuttelee.
Familon Ultra percale🤩
Princess pellavalakana tummanharmaana ja tuplaleveänä olis meille passeli.
Ihanaa mökkeilyä teille! Meillä lapset nukkuvat mökillä todella hyvin (viime yönäkin 12h). Johtunee juurikin hirsimökin raittiista ilmasta 😊
Tsemppiä myös muurahaisten karkotukseen!
Onnittelut uudelle mökille!
Valkoinen pellava tuplana olis valinta!
Pellava tuplana
Pellavaa, kuten lähes kaikki muutkin valitsisivat 🙂
Aivan hengästyttävän upeat maisemat teillä mökillä, kyllä tuolta kelpaa heräillä vaikka olisi vähän ötököitäkin 😀
Minä valitsisin tumman harmaan Princess pellavasetin jos voitto osuisi kohdalle!
Minunkin valinta olisi valkoiset pellavapussilakanat 😊
pellavapussilakanat
Kesäksi valkoinen pellava olisi ihana. Ja ihana on teidän mökkikin. Nauttikaa!
– Elma –
Pellavalakanat olis ihanat!
Princess Keto
Korsi pellava
Princess pellava, valkoisena 😍 Se olisi minun valinta.
Puuterin värisissä pellavalakanoissa olisi ihana nukkua kesäyöt 😍
Valkoiset pellava lakanat👌😍
Valkoista pellavaa, kiitos😍
Princess pellava beige
Familon princess tuplapussilakanasetti pellava omalle mökille 💜
Pellavapussilakanasetti tuplana!
Valkoinen percale on haaveissa.
Valkoista pellavaa
Tuplaleveä pussilakanasetti. Minulla on ollut tuplapeittoja yli 15 vuotta ja nyt lasten myötä sen tarve on saanut uuden merkityksen, kun joka yö joku lapsista hipsii viereen.
Jos arpa osuu kohdalle niin valinta olisi Harmaa pellava tuplapussilakana-setti. 😊
Pellavapussilakanat!
Olen haaveillut jo vuosia vaaleista pellavalakanoista. Jos voittaisin, valitsisin siis pellavaa. 😍 Yhdet familonin lakanat meiltä löytyy, ja ne ovat oikeasti todella laadukkaat.
Familon Princess Katve olisi nätti 🙂
Ihanaa lukea kuulumisia, kun mökkiprojektinne on jo niin pitkällä ❤️ Itsellämme mökin uudistamisprojekti nyt suunnittelupöydällä ja kovasti houkuttelee samantyyppinen värimaailma kuin mökissänne – levollinen ja ajaton! Sängyn valintaa olemme pohtineet jo jonkun aikaa ja haluamme panostaa siihen mökilläkin. Familonin Princess greige olisi kyllä nappivalinta mökillä vietettyihin öihin.
Tuplaleveä pellavapussilakanasetti olisi kaikkein mieluisin!
Pellava puuterin sävyssä 🙂
Puuterin sävyinen pellavasetti ois ihana 😍
Pellavalakanat hankintalistalla, valkoisena 🙂
Pellavapussilakana juuri armeijastasta pääsevälle kuopukselle 💚
Pellavapussilakanat 😍
Pellavaisista unelmoin, olisi kiva kokeilla. En tiedä raaskinko koskaan ostaa.
Pellava 🥰
Valkoinen ultra percale setti ♡
Pellaviin olisi ihana nukahtaa!Valkoiset ovat ajattomat!😍
Mun valinta olisi valkoinen pellava
Pellavapussilakanat olisi ihana uusi tuttavuus 😍
Minä valitsen Korsi pellava.
Familon princess-pussilakanasetti 😊
Ehdottomasti pellavaiset, puuterin sävyssä!
Pellavaa tahdon minäkin 😍
Familon Princess-pussilakanasetti. Pellava on parasta 👌😍
Tuplalakana valkoisena ja pellavaisena! 👍🏻
Pellavaa – valkoisena, harmaana …
Valkoiset pellavalakanat 😍
Minun valintani FAMILON PRINCESS -TUPLAPUSSILAKANASETTI PELLAVA 😍
Pellavainen tuplapussilakanasetti 😍 Olisipa mahtava voittaa, ei ole vielä tullut panostettua pellavaan, vaikka haaveissa on! Se vaan vois olla et joutus säästää, että sais vaihtaa kaikki petivaatteet pellavaan sen jälkeen ☺️
Pellavalakanat, ehkä puuterisena, kun valkoiset jo on.
Pellava👌
”Familon Princess -pussilakanasetti pellava” ja vielä kun olisi väriltään puuteri. Olis kyllä ylellistä luksusta <3
Ei helpota nää sun postaukset yhtään mökkikuumeeseen.. Ei, vaikka kuinka muurahaiset oli tehneet reitin mökkinne kautta. Jospa viikonloppuna eurojackpot tuo avun tähän mökkikuumeeseen! 😍 Mulla ei oo ikinä ollut pellavalakanoita, sillä oon aika kranttu siitä, miltä petivaatteet saa tuntua iholla.niin moni on kuitenkin suositellut niitä, joten jos arpaonni täällä suosisi, kokeilisin ehdottomasti pellavaisia omaan sänkyyn!
Valinta olisi Korsi-pellavalakanat. : ) Ihanalta näyttää teidän mökki, innolla odotan näitä mökin sisustuspostauksia. Tässähän tulee ihan mökkikuume, onneksi pääsee juhannuksena mökkeilemään useammaksi päiväksi äitini mökille perheen kanssa! : )
Valkoiset tuplapellavapussilakanat olisi mun unelma 😍
Harmaa ja puuteri pellavasetti sopisi kesään
Pellavat harmaana☀️
Pellavaiset pussilakanat ja tyynyliinat ovat parhaat ja unenlaatu paranee ❤️
Valkoista pellavaa!
Harmaat pellavapussilakanat olisivat meille unelmien täyttymys 😍
Puuterin sävyisten pellavalakanat. Pellava on paras materiaali lakanoissa. ❤️
Ihana arvonta! Ottaisin Princess pellavalakanat greigen sävyssä. 🙏
Valkoiset pellavalakanat tuplapeittoon 👌
Princess Pellava puuteri ois ihan täydelliset 😊
Pellava tuplana valkoiset tai tummanharmaat 😍. Ihanat sivut, kaikki niin kaunista ❤️
Tummanharmaa PELLAVA tuplaan sopii joko kotiin tai mökille 😍
Valkoiset pellava tuplalakanat
Greige pellava. Olisi niin ihana! Espanjasta luonnonkuituja on niin hankala löytää. Jo pelkän 100% puuvillan löytäminen on haastavaa.
Valitsisin pellavalakanat tuplakoossa. Ehkä vaaleanpunaiset 🙂
Greiget pellavalakanat olisivat täydelliset meille 🙂
Voi tuo puuterin sävyinen pellava- setti puhuttelee minua! 😍
Familon princess tuplapussilakanasetti pellava, tummanharmaa 😍
Harmaa pellava -pussilakanat
Princess joko puuteri tai greige😊☀️
Valkoiset pellavat😍
Familon Ultra pussilakanasetti Percale <3 https://www.familon.fi/fi/tuote/familon-ultra-pussilakanasetti-percale-979/
Päiväpeitto Ontelo
Pellavalakanat on parhaita. Eli Korsi-lakanat pellavalla valitsisin.
Onnea ensimmäisestä yöstä mökillä! Valitsisin percale-setin valkoisena tai puuterisena.
Pellava lakanat haluaisin ehdottomasti😍
Greigen värinen Familon Princess -pellavapussilakanasetti <3
Pellavapussilakanat ❤
Tummanharmaat pellavapussilakanat olisi oma valintani 🙂
Pussilakanasetti Korsi, pellavaa ja värissä greige!
Tumman harmaa pellava. Pellavaa ei ole ennen ollutkaan.
Princess pellavaa puuterin värisenä.
Olisi kiva päästä kokeilemaan pellava pussilakanoita eli jos onni suosisi niin valintani olisi princess greige pussilakana.
Valkoiset pellavapussilakanat valitsen ehdottamasti. Niissä nukkuisi makoisesti.
Pellavapussilakana Greigevärinen
Valkoista pellavaa tuplana..
FAMILON PRINCESS -TUPLAPUSSILAKANASETTI PELLAVA Ja tietysti tummanharmaa
Voi apua <3 Tuplapussilakana setti mökille olisi jo ehkä turhankin upeeta, mut hei, jokainen kai ansaitsee niitä prinsessa aamuja.
Ottaisin Princess pellavapussilakanat, sävyssä Greige! Ihanat, en ole vielä raaskinut ostaa pellavalakanoita, josko nyt onni potkisi! 😍
On ollut mukava seurata teidän mökkiprojektia, pian se on valmis, huikeeta!
Valkoista pellavaa😍 tosin taitaisi mennä pojalle, kun herra 5 vee suostuu tällä hetkellä nukkumaan vain pellavatyynyliinoilla…
Olen suunnitellut pellavaisten lakanoiden ostoa jo liian kauan, joten ehdottomasti valinta olisi Princess pellavalakanat. Greigenä tai ehkä sittenkin puuterisena 🤩
Tummanharmaa pellava! 😍
Pellavapussilakanat tuplaleveänä😍
Pellavapussilakanat..
Korsi <3
Pellavalakanat puuterin värisenä olisivat niin upeat. Pitkään olen haaveillut pellavalakanoista, mutta en ole malttanut niitä ostaa.
Olen pitkään haaveillut pellavapussilakanoista 🙂
Korsi on kuosina ihana, mutta tuplaleveä pellavapyssilakana olisi valintani.
Pellavainen Princess-setti vaikuttaa ihanalta!
Princess pellavapussilakanat olisi ihanat.
Valkoinen Korsi pellavaisena olisi kaunis. Ylipäätään pellavalakanat kiinnostavat.
Pellava-tuplapussilakanasetti! 👌🏼
Princes tuplapussilakana pellavaa, valkoisena.
Tuo Princess valkoisena pellavaisena olisi aivan ihana ♥️
Ehdottomasti valkoiset pellavalakanat! <3
FAMILON PRINCESS -PUSSILAKANASETTI PELLAVA tumman harmaana olis ihana ❤
On ollut ilo seurata teidän mökki projektia ja aivan ihana mökki teillä kyllä onkin ❤
Familon Princess Pellava tummanharmaana olisi ihana
TUPLAPUSSILAKANASETTI PELLAVA olis ihana
Oi miten paljon kauniita pussilakanoita! Ja näissä voi vielä luottaa hyvään laatuun. Meidän mökille kävisi kauniisti Princess pellava setti.
Kaunis mökki ja miten ihanasti Kerttu kirjoitat aina asioista 🙂 juttuja on aina kiva lukea ja makustella mukana. Kivoja vinkkejä olen saanut sisustukseeni jutuistasi. Minusta puuterin sävyinen puuvillalakana setti olisi mieleinen.
Voi miten ihanaa, että kaikkien vastoinkäymisten jälkeen teidän mökki on yöpymiskunnossa! ❤ Tummanharmaa pellavapussilakanasetti tulisi tarpeeseen.
Pellava pussilakanat tummanharmaana 😍
Valkoinen puuvilla Korsi
Pellava pussilakanat mahdollisesti tummanharmaina!
Ikimetsä setti olisi valintani
Pellavaa!
Tummanharmaa pellavapussilakanasetti olisi ihana.
Greigen värisessä pellavapussilakanassa tulisi varmasti makoisat unet mökillä😴.
Pellavaa, princess-tuplapussilakanasetti 👌
Familon Pricess- pussilakansetti pellavaa- kyllä niiden väliin olisi ihana kotisaarella kesäyönä uinahtaa,
upea uudenkarhea mökki Kerttu teillä- onnea! HeidiS
Pellavapussilakanasetti olisi kiva testata.
Tummanharmaa Princess Pellava olisi ihana 😊
Katve (mokka) sopisi meille (tai jos saa tuplan valita niin Raita)
Tuplapussilakanasetti parivuoteeseen esim. Princess-sarjasta.
Valkoiset pellavalakanat olisivat ihanat 🌿
Harmaat Princess-pellavalakanat
Pellavalakanat olisivat ihanat
Valkoiset pellavalakanat olisi unelmien täyttymys. 😊
Korsi pellava olisi ihanat! Kerttu, älä huoli, muutama vuosi sillä sun esikoisella ja kuopuksella vähän enenmmän, niin kyllä he teini-iässä nukkuvat.. nimim. kokemusta on..
Korsi pellava olisi ihana! Olen kuullut, että pellavaisissa nukuttaa…
Princess pellavasetti ❤️ Kaikissa väreissä ihana!
Princess-lakanat pinkkinä tyttärelleni 😍
Korsi pellavaa ihana
Valkoinen pellava olisi varmasti ihana ja tuplapussilakanana 💕
Princess pellavapussilakanat sävyssä greige! Aivan ihanat! ☺️
Pellava pussilakanat, tuplapeitto 😍
Kaikki värit ihania
Princess pellavapussilakanat värinä puuteri – kesän helteisiin ja kautta vuoden!
Pellavapussilakanat olisi niin 😍
Percale viivasto lakanat.
Familon Ultra Korsi Pellava <3
Korsi pellava! 😍
Percale-pussilakanasetti harmaana😊
Greige pellava pussilakanasetti 😊
Pellavaa puuterin värisenä olisi kiva testata! 😃
Harmaa pellavapussilakana
Familon Princess -tuplapussilakana pellavaisena!
Valkoinen pellavasetti😍
Familon Princess -tuplapussilakanasetti tummanharmaana 😊
Harmaat pellavalakanat 🙂
Keto olis kaunis 😉
Princess pellava olisi aivan ihana 🥰
Familon Princess Pellava tuplaleveä pussilakana 🥰
Percale olisi valintani 😀
Pellava ihastuttaa materiaalina, joten pellavapussilakanat olisivat oikein mieluisat 😊
Korsi pellavalakana olisi niin ihana juuri meille 🖤
Pellava tuplapussilakanat😊
Monta upeeta ♡ mutta vaitsin pellavan
FAMILON ULTRA -TUPLAPUSSILAKANASETTI VIIVASTO PERCALE sopisi meille 💕!
Suosikkini oli tummanharmaa pellava tuplapussilakana ❤️
Korsi pellava! 😊
Princess pellavat olis ihanat! Kaikki väritkin oli niin nättejä!
Korsi pellava on ihana <3 <3
Pellavaisissa pussilakanoissa en ole koskaan nukkunuttiedä, kelpais.
Korsi pellava valkoinen
Puuteri pellava
Puuterin väriset pellavalakanat olisivat ihanat! Onnea uuteen mökkiin ja talon myyntiin!
Valitsisin familon Princess-tuplapussilakanasetti Pellava!
Lino pellavapussilakana ja roosana on aivan ihana 😍
Valkoiset pellavalakanat :)!
Pellavaiset pussilakanasetin haluaisin. Ensin ajattelin että korsi-kuosia,mutta ehkä kuitenkin valkoiset.
Valkoiset pellavalakanat ❤️
Korsi pellava 🙂
Valkoinen pellava-setti olisi mieluinen, tai sitten puuteri, vaikea valita!